Průběh stěhování uměleckých předmětů


Chcete znát průběh stěhování uměleckých předmětů ještě dříve, než nám jej předáte? Vlastníte galerii, historickou sbírku nebo výstavní síň a potřebujete bezpečně přepravit umělecké předměty? Využijte prověřených profesionálů HrubyMOVING. Přeprava uměleckých předmětů je naší specialitou v poskytování špičkových stěhovacích služeb. Umělecké předměty Vám přestěhujeme dle Vašich individuálních požadavků s maximálním důrazem na detailní přípravu a co nejvyšší bezpečnost a opatrnost.

Vedle uměleckých předmětů stěhujeme též knihovní fondy a archívy. Na stěhování těchto archiválií používáme zvláštní přepravní vozíky. Pomocí těchto vozíků lze stěhovat archiválie tak, aby nedošlo k narušení číselné řady. Vozíky naší společnosti jsou zcela kryté a ochrání tak knihy před všemi možnými vnějšími vlivy.

Celý průběh stěhování uměleckých předmětů probíhá ve spolupráci a v součinnosti s majitelem sbírky či s kurátorem. V průběhu stěhování uměleckých předmětů si můžete být jistí bezpečností Vašeho „pokladu“, jsme dobře pojištění. Kontaktujte nás, naši odborně proškolení pracovníci s Vámi rádi projednají veškeré podrobnosti a požadavky průběhu stěhování uměleckých předmětů.

Využijte našich schopností, vybavení a zkušeností s uměleckými předměty:

Zabalení uměleckého předmětu - Umělecký předmět je před přepravou zaměřen a dle požadavků na transport Vám doporučíme vhodný přepravní obal pro jeho přepravu. Pro křehké a cenné předměty vyrobíme dřevěné vypolstrované bedny na míru nebo Vám dodáme zcela specifický obal.

stěhování uměleckých předmětů

Nakládka na vůz - Na bezpečný průběh stěhování specifických uměleckých exponátů Vám nabízíme vozidla s regulací teploty nákladového prostoru ( +30 až -30 stupňů Celsia ) a vzduchovým odpružením náprav. V případě nepřízně počasí zajistíme nad prostorem nakládky ochranný přístřešek, který zabrání kontaktu povětrnostních vlivů s obalem uměleckého předmětu.

stěhování uměleckých předmětů

Přesun vozu - Po dohodě s klientem jsou v průběhu stěhování uměleckého předmětu použity indikátory manipualce ( indikátory naklopení a indikátory nárazu ). Po celou dobu přepravy je vůz monitorován systémem " Truck Data Memory ". Systém umožňuje sledovat pohyb vozu jak v reálném čase tak zpětně.

stěhování uměleckých předmětů

Vybalení uměleckého předmětu - Umělecký předmět je po transportu doručen na konkrétní místo a šetrně vybalen dle požadavku zákazníka.

stěhování uměleckých předmětů

Předání uměleckého předmětu - Na základě předávacích protokolů a za přítomnosti klienta je stav uměleckého předmětu zkontrolován a jeho stav je popsán v předávacím protokolu. Převzetím sbírkového předmětu přebírá společnost HrubyMOVING zodpovědnost za stěhovaný umělecký předmět.

stěhování uměleckých předmětů

Kontaktujte nás a sjednejte si schůzku pro bezproblémové stěhování uměleckých předmětů!

Bezpečné stěhování uměleckých předmětů

V průběhu stěhování uměleckých předmětů klademe veliký důraz na každý detail. To se samozřejmě týká i balení uměleckých předmětů. Každý Váš umělecký předmět Vám zabalíme do hedvábného papíru nebo do bublinkové fólie ( případně jejich kombinace ) a potom je uložen do přepravního boxu. Dle nutné bezpečnosti a Vašeho přání volíme tyto obaly:

  • Dřevěné bedny s vnitřní pěnovou vložkou a dalším bezpečnostním plněním
  • Sololitové boxy s bezpečnostním plněním
  • Kartónové pětivrstvé krabice s bezpečnostním plněním

Prostor kolem předmětů v boxech je v průběhu stěhování uměleckých předmětů je buď vyplněn polystyrénovými tělísky, molitanem, polyamidovými prokládacími deskami nebo molitanovými deskami, popř. probalovacím papírem. Přepravní obaly lze také vybavit indikátory nárazu a naklopení, které posádku při transportu informují o stavu uložení uměleckého předmětu v nákladovém prostoru. Vaše umělecké předměty tak budou po celý průběh neustále pod dohledem.

Kontaktujte nás a objednejte si nejlepší stěhování uměleckých předmětů!

Vyšší stupeň bezpečnosti v průběhu stěhování uměleckých předmětů

Stěhování uměleckých předmětů probíhá ve standardně označených vozech HrubyMOVIN|G. Speciální označení pro vyšší bezpečnost nedáváme. Pokud si přejete s Vaším nákladem být přímo ve voze, je to samozřejmě možné. S Vašimi uměleckými předměty jsou standardně ve voze dva naši pracovníci a když je to nutné, náklad doprovází ostraha nebo i renomovaná bezpečností služba.


V průběhu stěhování uměleckých předmětů jsou přepravní boxy v nákladové prostoru připevněny ke stěně, aby se zamezilo jejich samovolnému pohybu, proložení dalšími ochrannými prostředky je samozřejmostí. Pro horizontální přesun používáme vozíky se speciálními pryžovými kolečky. Pokud není možno umělecký předmět stěhovat výtahem, využíváme speciálního robota který je vyvinutý pro nejjemnější pohyb po schodišti. Případně dokážeme u manuálně zajistit velmi opatrný průběh stěhování uměleckých předmětů, naši pracovníci jsou velice zkušení. Především s manuálním přesunem máme největší zkušenosti a právě Vašemu uměleckému předmětu bude věnována nejvyšší možná bezpečnost a pozornost.

Objednejte si špičkové profesionály pro dokonalý průběh stěhování uměleckých předmětů, bez jediného zaváhání.